NIE dla ACTA

wtorek, 24 stycznia 2012

Widziałam już na kilku blogach, a ostatnio u Pandorci, poruszany problem ACTA, które to porozumienie ma zostać podpisane w najbliższy czwartek w Tokio. Pandorcia zamieściła linki do dwóch filmików (YT) na ten temat, ja mam jeszcze trzy ;) Jak ktoś zauważył - "nasi rodzimi vlogerzy stanęli na wysokości zadania".

Najpierw quaz:Dalej Krzysiek Gonciarz:


I na koniec Von Zay:Share /

6 komentarzy

 1. Jutro o 18.00 na placu Schillera ma się odbyć protest przeciwko ACTA. Na fb jest stosowne wydarzenie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Jestem już stara i nie do końca rozumiem funkcjonowanie ACTA, ale z trgo co poczytałam i obejrzałam włos się na głowie jeży. Chciałabym, aby okazało się,że źle coś zrozumiałam, bo w przeciwnym razie ....brak słów

  OdpowiedzUsuń
 3. Miejmy nadzieję, że to tylko burza w szklance wody i nic tak naprawdę się nie zmieni. Niestety duże media trochę przeinaczają sens całego projektu, a i spora część internautów nie pomaga sprawie :/ W takim największym skrócie i uproszczeniu chodzi o to, że ACTA ma zasadniczo "walczyć" z podróbkami, ale jest na tyle niedoprecyzowana, że istnieją możliwości nadużyć. Wydaje mi się, że quaz w swoim materiale całkiem nieźle wyjaśnił o co w tym wszystkim chodzi.

  OdpowiedzUsuń
 4. Tak, walka z podróbkami to jedno, ale przerażająca jest ta możliwość nadużyć. Czytałam wypowiedz pani profesor Łętowskiej i jej argumenty dotyczące niedoprecyzowania i właśnie tej możliwości nadużyć są dla mnie przekonywujące.

  OdpowiedzUsuń

Twitter

Instagram

Quaz Bogart idzie w miasto. A ja jak powinnam się ubrać?

Post udostępniony przez Dorota (@schizma9)

© Kawałek Cienia
designed by templatesZoo