[22. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi]

środa, 28 września 2011

Od 30-tego września, czyli już od najbliższego piątku, do 2-ego października (do niedzieli) w Łodzi odbywać się będzie Międzynarodowy (!) Festiwal Komiksu i Gier. Organizatorzy starają się, żeby z roku na rok robiło się coraz ciekawiej, rozwijają imprezę, a w tym roku (jeśli dobrze widziałam) festiwal jest podczepiony pod sztandar polskiej prezydencji w UE. I bardzo dobrze. Wszelkie inicjatywy kulturalne powinny być wspierane i promowane. O!

Tutaj: klik znajdziecie szczegółowy program części komiksowej, a tutaj: klik części growej. Zdecydowana większość wydarzeń, spotkań itd. odbędzie się w Łódzkim Domu Kultury, ale np. spora część Strefy Gier będzie miała swoje miejsce w Hotelu Centrum. O, tutaj jeszcze strona Festiwalu na Facebooku: klik.

Dodatkową atrakcją z pewnością będzie after party w klubie Wytwórnia. Odbędą się wybory rysunkowej Miss Festiwalu, a na scenie wystąpi, razem z zespołem Cool Kids Of Death, Akira Yamaoka. W zeszłym roku udało mi się być tylko w klubie, ale było całkiem sympatycznie. W tym roku postaram się zwiedzić również tę "właściwą" część festiwalową :) Bo wiecie, ja specjalną fanką komiksów nie jestem, a już na pewno nie jestem ich znawczynią. Ale wydaje mi się, że MFKiG jest naprawdę ciekawą i udaną inicjatywą, więc warto o tym wydarzeniu wspominać.
Share /

7 komentarzy

 1. Na pewno warto promować i rozpowszechniać takie informacje. Mnie do Łodzi za daleko, ale możne znajdzie się jakiś czytelnik bliżej mieszkający i zechce odwiedzić.

  OdpowiedzUsuń
 2. I właśnie dlatego pomyślałam, że umieszczę tutaj taki wpis - a nuż ktoś się skusi :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Będę tam miał wystąpienie :)

  OdpowiedzUsuń
 4. A i tak przy okazji, w hotelu będzie tylko Cyberarena, reszta w ŁDK - w tym panele KNBG :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ale turniejów jest sporo, więc warto wspomnieć, że Hotel Centrum odegra swoją rolę ;) O czym będziesz opowiadał? Czyżby "Gry - niezła sztuka!"? ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie, szukaj dalej :)Podpowiem, że występuję w niedzielę.

  OdpowiedzUsuń
 7. Mógłbyś po prostu powiedzieć, a nie będziemy się w zgadywanki bawić ;P A w niedzielę niestety mnie nie będzie, bo pracuję (no i będę odsypiać after party sobotnie ;) ).

  OdpowiedzUsuń

Twitter

Instagram

Quaz Bogart idzie w miasto. A ja jak powinnam się ubrać?

Post udostępniony przez Dorota (@schizma9)

© Kawałek Cienia
designed by templatesZoo