Łódzki foto spacerownik w czasie i przestrzeni - Stefan Brajter

niedziela, 4 lipca 2010


Znajdź różnice między obrazkami - chciałoby się rzec. A dokładniej ponad sto różnic między zdjęciami dawnej Łodzi, a tymi z 2009 r.

Fotospacerownik, jak głosi jego tytuł, zabiera nas w podróż w czasie i przestrzeni. Nie byle jaką podróż. Współczesne zdjęcia obejmują niemal te same kadry, które widzimy na starych fotografiach. Niektóre miejsca tak bardzo się zmieniły, że trudno je rozpoznać, inne nie zmieniły się prawie w ogóle - tylko drzewa urosły.

Pomysł fotospacerownika jest świetny - tak samo jak jego wykonanie. Każda para zdjęć opatrzona jest krótką notatką na temat historii sfotografowanego miejsca. Archiwalne zdjęcia pochodzą z różnych okresów - od początku XX w. do lat 70. (także wieku XX). Kiedy porówna się je ze współczesnymi - może nie zawsze będziemy zachwyceni tym, jak obecnie wygląda Łódź, ale moim zdaniem ogólnie jednak wygląda lepiej. A na pewno teraz jest znacznie bardziej zielona. Może moja ocena różniłaby się gdyby w albumie znalazły się inne zdjęcia, gdyby selekcja została przeprowadzona inaczej.

Szczególnie miłośników Łodzi zachęcam do zapoznania się z tym fotospacerownikiem.

Share /

Brak komentarzy

Prześlij komentarz

Twitter

Instagram

Quaz Bogart idzie w miasto. A ja jak powinnam się ubrać?

Post udostępniony przez Dorota (@schizma9)

© Kawałek Cienia
designed by templatesZoo